fbpx

הליקובקטור – טיפול טבעי

הטיפול הנטורופתי המקיף אצלנו במרחב לבריאות הוליסטית כולל:

המלצות תזונה פונקציונלית אישיות

התאמת פורמולות צמחים לטיפול בחיידק עצמו והפחתת דלקת

התאמת תוספי תזונה ומינונים

טיפול במזהמים וניקוי רעלים

שיקום מערכת העיכול , הקיבה והמעיים

חיזוק מערכת החיסון

הפחתת מתחים בעזרת דיקור סיני ופרחי באך

ליווי אישי להצלחה ולשימור הישגים לאורך זמן

מי אתה הליקובקטור?

הליקובקטר פילורי ( (Helicobacter pylori) הוא חיידק מדבק השוכן בקיבה של רבים מאיתנו ועלול להוביל להופעה של מחלות רבות.

ההליקובקטר מתיישב ברירית הקיבה ומצליח לשרוד בה באמצעות יצירת אמוניה המנטרלת את החומציות של מיצי הקיבה, וכך מערכת החיסון לא יכולה לפגוע בו.

המשמעות של המונח הלועזי ‘הליקו’ היא ספירליה – המבנה של החיידק אשר עוזר לו לחדור לרירית הקיבה.

ההערכה היא שאצל כמעט ממחצית אוכלוסיית העולם קיים חיידק ההליקובקטר במערכת העיכול, אצל רוב הנשאים לא יתפתחו סימפטומים אולם לעיתים הנזק שהליקובקטר גורם לדופן הקיבה יכול לגרום לכיבים, לדלקת כרונית (גסטריטיס) ובמקרים נדירים גם לסרטן הקיבה.

איך נדבקים בחיידק?

ההידבקות בחיידק שכיחה מאוד והמקור העיקרי שלה הוא בני אדם – הידבקות בין בני משפחה באמצעות הפרשות כמו מגע של רוק, מגורים משותפים עם נשא של החיידק, רמות נמוכות של חומציות בקיבה, לחץ נפשי הפוגע בהפרשות מיצי קיבה בגוף, מחסור בוויטמינים ומינרליים חיוניים לייצור חומצה הידרוכלורית ורמת היגיינה נמוכה.

תסמינים להידבקות בהליקובקטור

 • פצעים (כיבים) בקיבה
 • אולקוס
 • גסטריטיס
 •  צרבת\ריפלוקס
 • גזים
 • חוסר בוויטמין B12, ברזל ואבץ
 • לחץ דם
 • דלקות מעיים
 • נפיחות אחרי אוכל
 • מתח נפשי ולחץ פנימי משולב עם כאבי בטן
 • חוסר תאבון
 • ירידה לא מוסברת במשקל
 • גיהוק מוגזם
 • נקודות אדומות על העור
 • לחץ תוך-עיני ירידה בראייה בשילוב בעיות עיכול
 • ליחה מוגברת
 • אלרגיות
 • אנמיה וחולשה כללית
 • ריח רע מהפה (הליטוזיס)
 • אורטיקריה ואף סרטן הקיבה

אבחון הליקובקטר ברפואה קונבנציונלית

תבחין נשיפה (באנגלית: Urea Breath Test) הוא בדיקה שמיועדת לגלות את הימצאותו של החיידק הליקובקטר פילורי בקיבה. זוהי דרך לא פולשנית ומדויקת לזיהוי הנוכחות של החיידק הזה. הבדיקה מבוססת על תכונתו של ההליקובקטר פילורי לפרק חומר כימי בשם אוריאה (שתנן) לאמוניה ולדו־תחמוצת הפחמן. לפני התבחין שותים כוס מיץ, לה מוסיפים חומרים שונים אותם החיידק מפרק בפעילות הקיבה. במקרה בו יש נוכחות מוגברת, מתרחש פירוק של האוריאה לאמוניה ולדו-תחמוצת הפחמן. המטופל נושף לתוך מכשיר המדידה ועל פי התוצאה ניתן לקבוע את רמת השגשוג של החיידק בקיבה.

אבחון נוסף נעשה באמצעות גסטרוסקופיה, החדרת סיב אופטי לקיבה דרך הפה. הבדיקה לרוב מתבצעת כדי לבחון מחלת במערכת העיכול כמו דלקתיות בוושט ובקיבה, פגיעה בתאים ועוד.
עוד בדיקות נפוצות לאבחון הן בדיקת צואה המזהה אנטיגן (חלקיקי חלבוני) של החיידק בצואה ומשם להסיק נוכחות של החיידק במערכת העיכול, ובדיקת דם המראה את רמת הנוגדנים שנשארים בדם גם שנים אחרי נוכחות החיידק. חשוב לציין כי בבדיקת דם אין ראיה לנוכחות או אי-נוכחות של החיידק בגוף.

הטיפול הקונבנציונלי בהליקובקטור

הטיפול הקונבנציונלי כולל ארבעה סוגי אנטיביוטיקה וחומר סותר חומצה אשר אמור להוביל למיגור החיידק ולהיעלמות התסמינים. עם זאת, הטיפול באנטיביוטיקה לא תמיד מצליח להשמיד את החיידק ואף עשוי להגביר את העמידות שלו. בנוסף, הטיפול עשוי להרוס את אוכלוסיות החיידקים הטובה במעי ולגרום להיחלשות מערכת החיסון.

הליקובקטור פילורי – טיפול טבעי

הטיפול הנטורופתי המקיף אצלנו במרחב לבריאות הוליסטית כולל:

המלצות תזונה פונקציונלית אישיות

התאמת פורמולות צמחים לטיפול בחיידק עצמו והפחתת דלקת

התאמת תוספי תזונה ומינונים

טיפול במזהמים וניקוי רעלים

שיקום מערכת העיכול , הקיבה והמעיים

חיזוק מערכת החיסון

הפחתת מתחים בעזרת דיקור סיני ופרחי באך

ליווי אישי להצלחה ולשימור הישגים לאורך זמן

מהו משך הטיפול ?

התכנית משתנה לפי חומרת התופעה, מקור הבעיה, המצב הבריאותי של המטופל ואורח חייו, והיא כוללת לוחות זמנים לטיפול, פורמולות ייחודיות של צמחי מרפא ותוספי מזון. האבחון ומתן תכנית הטיפול מבוצעים באותו ביקור אצלי בקליניקה או בפגישת זום. הטיפול כולל גם ליווי והדרכה להרגלים לאורח חיים בריא ומאוזן.

שאלות נפוצות

~  בעיות במערכת העיכול- מבט הוליסטי ~ 

להידבקות בחיידק ההליקובקטר פילורי ולסימפטומים שנוצרים בעקבותיו כמו לכל מחלה יש היבט פיזי, מחשבתי, רגשי ואנרגטי. אני מאמינה שעל מנת להגיע לריפוי אמיתי ושלם יש לטפל בכל המימדים.“אין החלמה מלאה ללא שינוי בהשקפה ובגישה, רגיעה מלאה של הנפש ואושר פנימי”. דר” אדוארד באך

חשוב לי להדגיש כי האמונה הבסיסית המנחה אותי בעבודתי היא כי לכל מחלה או חוסר איזון בגוף הפיזי קדמו מחשבה, רגש ותדר שאינם תומכים בבריאות והגשמה ומקורם איננו אהבה. הגוף משקף את מחשבותינו ואמונתנו הפנימיות גם כאלה שלעיתים אנחנו עיוורים להם. כל תא בגופנו, כל רקמה וכל איבר מגיבים, מרגישים ומושפעים מכל מחשבה ורגש שעולה בנו ולכל מילה שאנחנו אומרים. לדומא חשבו על חוויה חיובית שקרתה לכם, והרגישו כיצד רוטט גופכם שמחה, אהבה ושביעות רצון, ואילו מחשבות על חוויות פחות חיוביות מכווצות וגורמות לאי נעימות וחוסר נוחות.

שימו לב – לא כל מה שכתוב במאמר נכון ב 100% לכל אחת ואחד מאיתנו, ובכל זאת, אני כולי תקוה שהוא יעניק לכם נקודת חיבור בין התהליכים הרגשיים והמחשבתיים המתחוללים בתוככם לקשר שלהם לבריאותכם הכללית. בריאות ואהבה הן ברירת המחדל של הטבע, וזכותינו הבסיסית מעצם היותנו.

העיכול מסמל את היכולת לספוג ולהטמיע את מה שאנו זקוקים לו ולשחרר את מה שאיננו זקוקים לו.
קשיים בעיכול מופיעים פעמים רבות כאשר כואב עבורנו או לא פשוט עבורנו לעכל את המציאות. או כאשר איננו יכולים עוד לקבל אותה.
מעבר לכך פיזיולוגית מערכת העיכול מורכבת ממיליארדי תאי עצב ועל כן משפיעה על מצבנו הפיזי, המנטלי והרגשי.
יש הקוראים לה “המוח השני” לא סתם ישנו המונח “תחושת בטן”.

ההתייחסות ההוליסטית להליקובקטור במאמר זה היא לתופעות שנגרמות ממנו.

הליקובקטור הוא חיידק השוכן בקיבה שלנו כמו הרבה חיידקים אחרים – חלקם טובים וחלקם רעים. כל עוד כמות ומגוון החיידקים הטובים גדול ומגוון יותר מהחיידקים הרעים – אז מתקיימים יחסי שכנות תקינים בבית. כאשר איזון זה מופר פורצת מלחמה בבית שמאפשרת כניסה של פולשים ומזיקים ומערכות ההגנה נחלשות. נרצה בשלב זה לשאול את עצמנו האם אנחנו מאוזנים? האם אנחנו שומרים על יחס של 80/20 בחיינו? כלומר רוב הזמן שמחים וקצת עצובים? רוב הזמן אוכלים בריא ומדי פעם פעם מרשים לעצמנו להתפנק על משהו מוסשחט? האם אנחנו מאזנים בין העבודה, הבית, המשפחה וזמן עם עצמנו ולעצמנו?

כיב קיבה

90% ממקרי כיב התריסריון ו80% ממקרי כיב הקיבה נגרמים מחיידק ההליקובקטור. דופן הקיבה הוא בעל תאים מיוחדים, אשר מגינים על מעטפת הקיבה ועל שריר הריבה, על מנת לא יתעכלו הם בשל החומציות המעכלת מזון. מצב כזה יעיד על אדם המעכל את עצמו. כלומר יוצר מלחמות בינו לבין עצמו וחי בחוסר הסכמה תמידית בין שני קטבים- רצון וצורך, בעד ונגד. ואינו מביע את דעותיו ורגשותיו.

גסטריטיס (דלקת בקיבה)

על פי הפילוסופיה הסינית הקיבה שייכת לאלמנט האדמה. אלמנט שמהווה בסיס לחיים ומסמל קרקע יציבה ובטחון הישרדותי מכל הבחינות (כלכלית, תזונתית…).
על האדמה להיות רכה מספיק כדי לאפשר לשורשי העץ להתפתח, וקשה מספיק כדי לאפשר מספיק יציבות עבורו.
רגש שעלול לערער את האדמה הוא דאגה.
חולשה או ערעור יציבות האדמה שנוצרת כתוצאה מהתחושה שאין בטחון וודאות ליום הבא, גם אם זוהי רק חוויה פנימית ולא המציאות בשטח יכולה לגרור אחריה מספר תגובות אפשריות:
תגובה אחת היא פלישה של אלמנט העץ שמעלה את רמת החומציות בקיבה.
אותו אלמנט (העץ) שאחראי לדיוק, תכנון וכיוון העשייה, נמצא כעת ללא הבסיס (האדמה) ששומר על שורשיו ויציבותו והוא יורה לכל הכיוונים כדי להגיע לביטחון הנדרש עבורנו. הוא גורם לנו להיות בעשיית יתר ללא מטרה מוגדרת, בתזזיתיות ובחוסר שקט שתערער עוד יותר את האדמה.
אפשרות נוספת היא כי היעדר הבטחון ייצור תקיעות וחוסר תנועה, פאסיביות אל מול החיים והאתגרים הניצבים בעקבות חוסר אמונה במסוגלות להתמודדות עם המציאות או יכולת להשפיע עליה. ומעתה החיים הם אלו שיכתיבו את המצב ללא כל פעולה מצד האדם. שמהווה קרקע פורייה לכל פולש לחדור לגופינו.

לפרטים נוספים – צרי קשר עוד היום

או השאירי פרטים ואחזור אלייך בהקדם

משהו השתבש, נסי שוב בבקשה
הודעתך נשלחה בהצלחה, אצור איתך קשר בהקדם
0
  0
  הסל שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
  ×
  %d