fbpx

נעים להכיר

ליאת לוי
מדריכה ומלווה לאורח חיים בריאים ומאוזנים

הסיפור שלי ולמה נטורופתיה

אז איך כל זה התחיל? 

כנראה שכבר בילדות, כבר אז הטבע עשה לי את זה- הצבעים, הריחות והצלילים ריגשו אותי. ריחות גזם של דשא, של פריחת הדרים, צלילים של עצי חורש, הנעים ברוח ביערות בן שמן וטיולי ליקוטים בגבעות צבעוניות בתל אביב בעת פריחת האביב.

אני זוכרת את תרופות "הסבתא" לכאבי בטן (ערק במרקחת ביתית :)) וציפורן להרגעת כאבי שיניים ועוד.

הייתה בי את ההבנה, שהגוף יודע מה לעשות ואיך לרפא את עצמו, ראיתי את זה אצל הכלבים שגידלנו, הם היו נפצעים, מלקקים, לפעמים גם נחים וזה היה עובר.

החיבור לטבע תמיד היה עוגן לאורך המסע האישי שלי אשר חצה יבשות; אדמת הבזלת בהוואי קרקעה אותי וגרמה לי להרגיש בטוחה וכשהרגשתי בדידות חיבקתי עץ Redwood ענקי בקליפורניה שחיבר אותי בין רגע לכאן ועכשיו, להתעטף בתחושה שאני במקום הנכון, גם אם ראייתי והבנתי צרות מלהכיל את האמת.

טראומות הן טריגר להתפרצות מחלות 

לאחר למעלה מעשור בגולה, הרגשתי מוכנה לחזור לארץ, וכך עשיתי בדיוק בזמן למבצע צוק איתן. מעבר מחופים מדהימים בהוואי ויערות עבותים בקליפורניה לאזעקות ולפזצטות על הכביש בצומת חולון היה הטריגר שהעיר אצלי מחלה אוטואימונית ע"ש האשימוטו, שהייתה שם תמיד, כתובה בסליל ה DNA שלי. 

הטראומה הזאת הוציאה אותי מאיזון וגרמה לתת פעילות בלוטת התריס אשר התבטאה בעיקר בסימפטומים נפשיים של דיכאון, אפתיה, לאות ועצבות. 

משהו בתוכי התעורר ורציתי להבין לעומק את החיבור בין הנפש לגוף 

אנחנו צומחים ממשברים, מקושי, מחוסר ודאות ואי הבנה ובעיקר אנו מונעים מפחד. ואלו המנועים האנושיים בתוכנו שמאלצים אותנו לשנות את הקיים, לצאת מאזורי הנוחות שבנינו לעצמנו, שלא בהכרח מיטיבים עמנו בהווה. 

המשבר שחוויתי הביא אותי להתעניין ולהתעמק בנושא, להבין האם יש דרך אחרת מהרפואה הקונבנציונלית. קראתי ספרי תזונה, השתתפתי במגוון טיפולים ברפואה משלימה וביניהם הנטורופתיה, קראתי אינספור מאמרים, לקחתי חלק בסדנאות ופשוט נפתח בפניי עולם שלם שהטבע מציע ממש בהישג ידנו.

עולם שבו ניתן לסייע ולפתור בעיות פיזיות ונפשיות. באמצעות תזונה נכונה, צמחי מרפא, דיקור סיני, טכניקות נשימה ועוד. לאט ובדרך לא פשוטה, הצלחתי למצוא פתרונות טבעיים לבעיות שסבלתי מהם.

עם השנים הצלחתי לחדד את הקשר בין הנפש השוהה בגוף החומר ובין תזונה לבעיות פיזיות ונפשיות. כאן הדרך שלי התחילה בעולם הנטורופתיה, תוך חוויות אישיות, חקירה של כל מה שעמד בפניי כאופציה לטיפול ולימוד עצמי אינסופי. 

אז נעים להכיר 🙂 אני ליאת לוי, מטפלת בכירה בדיקור סיני, תזונה נכונה, צמחי מרפא ופרחי באך במרחב טיפולי תומך בבית דגן.

נטורופתית מוסמכת מתמחה בטיפול טבעי לאיזון בלוטת התריס, התסמונת המטבולית ( סוכרת, כולסטרול והשמנת יתר) ובבריאות נשית.

בוגרת מסלול ארבע-שנתי ללימודי נטורופתיה במכללת תלתן, מטפלת בכירה בדיקור סיני ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות ותקשורת מטעם המכללה למנהל.

המוטו שלי:

גוף האדם תוכנת לתקן ולהבריא את עצמו בצורה מופלאה, מכיוון שהשאיפה לבריאות, היא ברירת המחדל של הטבע.

מה היא נטורופתיה

הנטורופתיה היא שיטת טיפול טבעית המתבססת על כוחות הריפוי העצמיים של הגוף, מטרת הטיפול הנטורופתי היא לתמוך ביכולתו של גוף האדם לרפא את עצמו דרך השגת איזון הוליסטי, הווה אומר, נפש בריאה שוכנת בגוף בריא.

עקרונות הנטורופתיה שימשו לראשונה את בית הספר להיפוקרטיקה לרפואה בסביבות 400 לפני הספירה. הפילוסוף היווני היפוקרטס האמין בהתייחסות לאדם כמכלול בכל הקשור למציאת גורם למחלה ושימוש בחוקי הטבע בכדי לגרום לריפוי. מהאסכולה המקורית הזו נטורופתיה לוקחת את עקרונותיה.

ישנם שישה עקרונות אשר מנחים את הנטורופת בעבודתו – עקרונות אלו מהווים את תמצית הגישה הנטורופתית ומהווים את ייחודיות השיטה.

כוח הריפוי של הטבע – לטבע יש את היכולת המולדת לרפא. לגוף ישנם מנגנוני איזון, תיקון וריפוי משל עצמו ובשל כך, הנטורופתיה מסייעת ותומכת בגוף בשלל אמצעים טבעיים בכדי להחזירו למצב מאוזן ולמקסם את תהליך הריפוי.

טיפול בשורש הבעיה– תמיד יש סיבה בסיסית, בין אם היא פיזית או רגשית. על פי עקרונות הנטורופתיה מחלה אינה בהכרח דבר רע או גזירה משמיים, אלא ניסיון של הגוף לריפוי עצמי.

אל תגרום נזק – עקרון הקורא להימנע ככל האפשר משימוש בשיטות שעוסקות אך ורק בהדחקת הסימפטומים. יש להשתמש בטכניקות טיפול בעלות מינימום סיכון או נזק ולעבוד בשיתוף פעולה עם חוקי הטבע וכוחות הריפוי שלו.

התייחס לאדם השלם – בעת הכנת תוכנית הריפוי, כל ההיבטים בהווייתו של האדם נלקחים בחשבון: פיזיים, פסיכולוגיים, נפשיים, סביבתיים, חברתיים ותרבותיים. בריאות שלמה תושג כאשר יושג איזון בין כל הגורמים.

הנטורופת כמורה – נטורופתיה היא דרך חיים ומעודדת את המטופל לקחת אחריות על בריאותו שלו ולהיות שותף פעיל בתהליך החזרת הגוף לאיזון.

הנהגת בריאות ומניעת חולי– הנטורופתיה דוגלת במניעת מחלות על ידי למידה ואימוץ של אורח חיים בריאים ומאוזנים, המותאמים אישית לכל מטופל על פי הערכת גורמי הסיכון שלו.

טיפול מוצלח צריך לכלול אבחנה מדויקת תוך התייחסות יסודית לסיבות אשר גרמו לבעיה ולהופעת התסמינים גם יחד, התוצאה היא תוכנית ריפוי אופטימלית, מותאמת אישית וברת ביצוע.

הטיפול הנטורופתי משלב כמה תחומים כגון תזונה נכונה, צמחי מרפא, הפחתת סטרס ועוד – על מנת לספק מענה מקיף ומהיר ככל האפשר לפתרון הבעיה ולדאוג לשמירה על הבריאות ואיכות החיים לטווח ארוך.

ארגז הכלים שלי

ייעוץ לתזונה נכונה

בריאות מתחילה בצלחת

תזונה נכונה ומותאמת אישית היא הבסיס לחיים בריאים ומאוזנים.

אני מאמינה: כי אימוץ תזונה נכונה כאורח חיים יתרום רבות לתפקוד ראוי של כלל מערכות הגוף, ואף יעזור בריפוי ומניעה של מחלות שונות.

תשומת לב רבה ניתנת כיום לתחום של תזונה נכונה.

ממחקרים רבים עולה קשר ישיר בין תזונה לא נכונה ועיכול לא תקין להתפתחות מחלות שונות כגון: סוכרת מסוג 2, (סוכרת מבוגרים), מחלות לב וכלי דם, טרשת עורקים, לחץ דם גבוה והשמנת יתר, לרבות אלצהיימר ודמנציה.

למעשה, כמעט כל טיפול וכל אבחון נטורופתי יתעכבו על התזונה ועל האוכל שהמטופל צורך, ולא פעם הייעוץ התזונתי יהיה חלק מהותי מהטיפול עצמו.

פורמולות צמחי מרפא

apothecary, bottles, medicine

צמחי מרפא תומכים בבריאות בעת מחלה ומחזירים את הגוף לאיזון.

הם פועלים בדיוק כמו תרופות רגילות, ובשל כך תמיד יש להיוועץ עם נטורופתית מוסמכת, טרם השימוש בצמחי מרפא.

מקור הטיפול בצמחי מרפא הוא עתיק יומין, והידע עליו נסמכת הנטורופתיה משלב ידע מרפואת הצמחים המסורתית יחד עם ידע מחקרי עדכני ומאושש.

כמו כן, נעשה שימוש בתכשירים מצמחי מרפא ללא חומרים מזיקים לשימוש חיצוני במקרים של חבלות, התכווצות שרירים, עקיצות וכוויות וכו'. וגם לטיפול בעיות עור שונות כמו- אקנה, פסוריאזיס וסבוריאה.

וכן מוצרי טיפוח והזנה לעור הפנים בשל ההבנה ההולכת וגדלה על חשיבות השימוש במוצרי טיפוח נקיים מרעלים.

דיקור סיני

הרפואה הסינית מאמינה, כי כל מחלה קשורה לחוסר זרימה אנרגטית בגוף. אותה אנרגיה נקראת "צ'י", והיא זורמת בערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאניים אשר קשורים לאיברי הגוף הפנימיים.

הדיקור הסיני מתבצע לאורך נקודות בגוף, המעודדות זרימה וויסות אנרגטי, ובכך מעודד את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

דיקור סיני מסייע בבעיות גופניות ונפשיות רבות וביניהם : איזון בלוטת התריס, הורדת לחץ דם, מיגרנות, כאבי מחזור ובעיות פריון.

נוסף על כך לדיקור סיני השפעה מרגיעה על הנפש ועל הגוף.

דיקור קוסמטי

דיקור קוסמטי, הקרוי גם דיקור סיני לחידוש וריענון תאי העור בפנים (Facial Rejuvenation), הוא שיטה המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית המודרנית.

במהלך הטיפול מוחדרות מחטים קטנטנות לנקודות דיקור על גבי הפנים, האוזן והגוף, שמטרתן לשפר את זרימת הדם והאנרגיה (צ׳י) לעור הפנים, כמו גם לחדש ולהגביר את היצור הטבעי של קולגן ואלסטין.

את הטיפול נסיים עם עיסוי פנים מרגיע עם קרם אנטי אייג'ינג טבעי המכיל תמציות צמחי מרפא, שמנים צמחיים ושמנים אתריים.

הטיפול האולטימטיבי להזנה הטובה ביותר של עור הפנים, אשר יוצרת לו מראה צעיר ובריא ומאטה את תהליך ההזדקנות.

תמציות פרחי באך לטיפול רגשי

bach flowers, bach remedies, alternative medicine

שיטת ריפוי שפיתח ד"ר אדוארד באך, רופא, הרבולוג וחוקר אנגלי שחי בתחילת המאה ה-20 לטיפול בבעיות רגשיות, פחד וחרדה.

באך הצליח לזהות קבוצה של מצבים נפשיים ולכל מצב כזה התאים תמצית פרחים אחת או יותר, המתאימה לטיפול בו.

בסך הכל ריכז באך 38 סוגי פרחים שונים, שתמציתם מהווה בסיס לריפוי ובכל פרח זיהה תכונה בסיסית מסוימת. 

הטיפול יכול לסייע במצבים כגון: הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, בעיות הסתגלות, מתחים וחרדות, בעיות רגשיות ועוד. ואף מהוה טיפול תומך בטיפולים קונבנציונליים.

קוסמטיקה ורוקחות טבעית

ליין בלעדי של מוצרי קוסמטיקה ומוצרים טיפוליים טבעיים ומתקדמים, שפותחו בשנים האחרונות ע"י ליאת לוי נטורופתית בעלת המותג, מתוך ידע וניסיון רב שרכשה בעולם הארומתרפיה וההרבליזם.

כל המוצרים שלנו:

 • נקיים מרעלים- ללא SLS, פרבנים, תוצרי נפט, ללא חומרים משמרים וללא חומרי ריח סינטטיים אלא רק שמנים אתריים טהורים, חומרי גלם טבעיים, תמציות צמחי מרפא פעילות ושמנים צמחיים
 • טריים- אני רוקחת את המוצרים שלי לפי הזמנות ובכמויות קטנות ונותנת לקרמים הטבעיים תוקף של 12 חודשים מיום הייצור
 • ללא אריזה חיצונית נוספות (קופסא) וכל האריזות הם אריזות זכוכית או פלסטיק העובר מחזור בקלות על מנת להקטין למינימום את ההשפעה על הסביבה
 • המוצרים שלנו לא נוסו על בעלי חיים

המוצרים מיוצרים בקפידה ובאיכות גבוהה ומבוססים על פורמולות ייחודיות המשלבות חומרי גלם טבעיים וחומרים פעילים מתקדמים, אשר ביחד יוצרים שילוב מושלם ובריא לטיפול וטיפוח עור הפנים והגוף.

תעודות והסמכות

לייעוץ והתאמה אישית בחינם צרי קשר

0
  0
  הסל שלך
  העגלה שלך ריקהחזרה לחנות
  %d בלוגרים אהבו את זה: